Zwory elektromagnetyczne o szerokim zastosowaniu

W naszym szerokim asortymencie zabezpieczeń elektromechanicznych, szczególne miejsce zajmują wysokiej jakości zwory elektromagnetyczne. Są one nowoczesną, polecaną alternatywą dla elektrozaczepów rewersyjnych, stosowanych powszechnie w systemach kontroli dostępu. Można je stosować z powodzeniem wszędzie tam, gdzie przepisy bezpieczeństwa wymagają otwierania drzwi po zaniku napięcia w systemach kontroli. Sprawdzą się więc przede wszystkim w wyjściach przeciwpożarowych i ewakuacyjnych czy też budynkach użyteczności publicznej. Dzięki temu, że produkty nie posiadają mechanicznych elementów ruchomych, właściwie nie występuje w nich zużycie poszczególnych części. Mogą być więc bez obaw wykorzystywane w miejscach o bardzo dużym natężeniu ruchu, w których kontrolowane drzwi są często otwierane. Dostępne zwory zostały wyprodukowane z najwyższą precyzją z wysokiej jakości materiałów i tworzyw, co gwarantuje ich niezawodność, funkcjonalność, a także długotrwałą żywotność. Dodatkowo zawory nie wymagają stałej konserwacji.

 

 

Czytaj więcej

Zwory z elektromagnesami o różnej sile nacisku

Zwora elektromagnetyczna składa się elementu wykonawczego z elektromagnesem, który montowany jest na ramie drzwi, a także z płytki metalowej umieszczanej na skrzydle drzwiowym. Odpowiednio zasilona cewka w elektromagnesie przyciąga płytkę, skutecznie zabezpieczając w ten sposób wejście do danego pomieszczenia. Maksymalny nacisk na drzwi, przy którym elektromagnes przyciąga płytkę z metalu, wynosi – w zależności od modelu zwory elektromagnetycznej – nawet do 1500 kilogramów. Urządzenia te są wyposażone w dodatkowe uchwyty montażowe, co pozwala na proste zamocowanie ich niemal na dowolnego rodzaju drzwiach.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Urządzenia tego typu zostały wyposażone w przekaźniki NC, które można wykorzystać w systemach kontroli dostępu do informowania o zamykaniu lub otwieraniu sterowanych drzwi. To pozwala na wygodne i szybkie przekazanie informacji o stanie drzwi np. do systemu alarmowego.

Ponadto zwory elektromagnetyczne zostały również wyposażone w inne dodatkowe funkcje i innowacyjne rozwiązania technologiczne, takie jak m.in. diody LED czy sygnalizację dźwiękową. Dwukolorowe diody zainstalowane na obudowie informują o stanie drzwi – gdy są one zamknięte, stan ten jest sygnalizowany kolorem zielonym, a otwarte lub niedomknięte – czerwonym. Z kolei brak zasilania w cewce zwory skutkuje wygaszeniem diody. Niektóre modele wyposażono w funkcję ustawienia czasu, po jakim drzwi należy zamknąć. Jeśli po jego upływie drzwi nadal będą otwarte, to przez wbudowany w zworę głośnik, rozlegnie się konkretny dźwięk.

Bogata oferta produktowa pozwala na dogodne dopasowanie konkretnego modelu zwory według indywidualnych potrzeb i wymagań. W przypadku trudności z wyborem właściwego urządzenia nasi specjaliści z chęcią służą fachową pomocą w tym zakresie. Zapewniamy szybką dostawę zamówień oraz konkurencyjne ceny. Wszystkie zwory są objęte wielomiesięczną gwarancją.

 

 

EL-120 Zwora elektromagnetyczna 70kg EL-120 Zwora elektromagnetyczna 70kg
Producent: SCOT
Cena:

149,00 zł

szt
zobacz więcej
EL-140 Zwora elektromagnetyczna 70kg EL-140 Zwora elektromagnetyczna 70kg
Producent: SCOT
Cena:

169,00 zł

szt
zobacz więcej
Produkty pasujące do zamówienia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl