Funkcjonalne elektrozaczepy

Oferujemy bogaty wybór asortymentowy elektrozaczepów, wchodzących w skład szerszej kategorii zabezpieczeń elektromechanicznych. W ofercie posiadamy modele standardowe oraz wąskie.

 

 

Czytaj więcej

Elektrozaczepy to elementy, które muszą znaleźć się w każdym systemie domofonowym, ale też w takim, który umożliwia kontrolę dostępu. W sprzedaży znajduje się wiele ich rodzajów, odznaczających się różnorodną funkcjonalnością i budową. Dzięki czemu klient z łatwością może dostosować wdrażany system do własnych potrzeb.

W naszym sklepie sprzedajemy m.in.: elektrozaczepy symetryczne: rewersyjne i niskoprądowe, wąskie czy z pamięcią lub blokadą. Modele symetryczne posiadają specyficzną budowę, dzięki czemu można je zamontować zarówno w drzwiach prawych, jak i w lewych. Dzięki takiej uniwersalności nie trzeba decydować się na specjalny rodzaj zamka w trakcie projektowania systemu. W momencie, kiedy do standardowego zaczepu elektrycznego nie dociera napięcie to automatycznie się blokuje – do otwarcia drzwi wystarczy krótki impuls elektryczny, który powoduje odblokowanie elementu.

Elektrozaczepy do różnych systemów

Modele wyposażone w pamięć będą doskonałym rozwiązaniem w miejscach, gdzie przycisk otwarcia jest oddalony od wyjścia. Taka sytuacja przeważnie zdarza się w przypadku, kiedy dana osoba wychodzi z terenu, wciskając przycisk otwarcia, zanim dotrze do furtki.

Elektrozaczepy rewersyjne posiadają odwrotną funkcję otwarcia. Kiedy nie dopływa do nich napięcie, pozostają otwarte, natomiast zamykają się w momencie dostarczenia impulsu elektrycznego. Takie zamki wyposażone są w specjalne cewki, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie poboru prądu podczas pracy. Ma to duże znaczenie w systemach zasilanych na baterie.

Elementy z blokadą mechaniczną posiadają dodatkową funkcjonalność w postaci przełącznika mechanicznego. W momencie ustawienia go na położenie Otwarte przez bramę można przechodzić bez podawania impulsów elektrycznych, w przypadku trybu Zamknięte działa on jak inne zamki elektryczne.

Do niektórych standardowych zaczepów dołączana jest listwa mocująca, pozwalająca na łatwy montaż w ościeżnicy drzwi lub słupku bramki. W przypadku zakupu elektrozaczepów wąskich, płaskownik sprzedawany jest osobno. Możliwość regulacji języka zapadki umożliwia na eliminację luzów pomiędzy zamkiem w drzwiach a elektrozamkiem.

Uniwersalne zamki elektryczne

Nasze zaczepy odznaczają się doskonałymi parametrami pracy. Są w stanie sprawnie funkcjonować zarówno w ujemnych temperaturach, jak i przy bardzo dużym upale. Dołączamy do nich również deklarację zgodności. Pełną specyfikację modeli można znaleźć na kartach produktowych bądź ściągnąć w postaci pliku PDF.

Zamki produkowane są z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości, co zapewnia bezawaryjną pracę przez wiele lat. Zanim trafią do sprzedaży poddaje się je rygorystycznym testom na wytrzymałość.

Zamki mogą być zasilane prądem stałym lub zmiennym. Pozwala to wybrać urządzenie pod kątem wydawanego dźwięku. Może to być standardowy klik bądź ciągłe buczenie w momencie, kiedy do zamka dociera napięcie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

 

 

Produkty pasujące do zamówienia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl